Боян Найденов е личност, добила популярност през последните години. Това е един от собствениците на бранда Efbet. Боян Найденов е роден и е израснал в София. Образованието си завършва в „Национална Спортна Академия“, като специалността му е „Спортен мениджмънт“.
Като юноша се е занимавал с гребане. Любовта си към спорта обаче открива още по-рано. Преди това е участвал и във футболен отбор на малки вратички. В това си начинание е бил заедно с брат си и са играели в отбори в родния си квартал. Твърди за себе си, че е лоялен и на това отдава и многото лоялни към него хора, които от дълго време присъстват в живота му. Съпругата му е един от тези хора.
Работата като начин на животБоян Найденов е изцяло отдаден на мисията си по отношение на развитието на Efbet. За него работата се е превърнала в начин на живот. Именно той държи на развитието на технологиите по отношение на залозите и на него се дължи развитието на Efbet като една от най-високо технологичните бетинг компании на пазара.
Боян Найденов разполага с огромен опит в сферата на казино индустрията и въобще – на залозите. Участвал е в управлението на някои от най-успешните компании за залози в България. Неговата визия за Efbet е, че трябва да се стреми към постоянно развитие и да се опитва да е на нивото на световните лидери!
Всичко това върши заедно с брат си Цветомир, като двамата заедно са по-известни като братя Найденови. Въпреки че са успели да реализират своята мечта, те продължават да отправят предизвикателства към себе си ежедневно.
Братя Найденови са в хазартния бизнес още от началото на 90-те години на 20 век. Тогава те все още само помагат на баща си Стефан Найденов, който е първият човек в България, който организира частни игри за спортни залози.
Братята разказват, че в началото са започнали само с един калкулатор и няколко тетрадки, като в тях баща им е отбелязвал резултатите с цветни флумастери. Именно баща им ги е запалил по бизнеса със залози.
Разказват още, че началният им капитал е бил 9000 лв. Разпечатвали са направените от тях фишове в Народната библиотека, защото не са имали принтер. В началото, когато още не е имало интернет и не е имало как по всяко време да се видят резултатите, са слушали BBC по транзистора, за да чуят сутринта в 6:55 часа как са завършили английските мачове. Ако пропуснат да запишат нещо, чакали следващите емисии.