Очаква ни здрава битка между Славия и Ботев Пловдив

Кръг номер 23 в родната Ефбет лига ни предлага мача между отборите на Славия и Ботев Пловдив. Срещата е насрочена за втори март и ще бъде с начален час – 17:45. Двубоят ще се играе на стадион „Александър Шаламанов“ в София. Диема Спорт ще излъчи мача пряко в своя ефир.

Славия

„Белите“ са в последната група на родната лига. Те заемат 11-то място във временното класиране. Към момента, тимът е в „Групата на изпадащите“. Момчетата на Златомир Загорчич ще водят битка с отбора на Берое Стара Загора за десетото място в Ефбет лига. „Заралии“ го заемат сега, тъй като имат по-добра голова разлика, а точките на двата тима са еднакви – по 25.

Славия има само една победа в последните си пет срещи. Успеха им дойде именно над Берое в София с 3:0. Останалите резултати на тима от „Овча Купел“ в този период са две равенства и две загуби.

Хората на Златомир Загорчич завършиха наравно с ЦСКА 1948 в последния си мач от Ефбет лига. В него, те играха повече от 85 минути с човек повече на терена. Неделко Пишчевич беше изгонен още в третата минута от състава на „червените“. Десетина минути по-късно, Славия откри резултата след гол на Иван Минчев. Въпреки, че имаха предимство по терена, „белите“ допуснаха изравняване в 84-та минута. Точен за отбора от Бистрица беше Бирсент Карагерен.

Ботев Пловдив

„Канарчетата“ са една идея по-напред в таблицата на Ефбет лига. Тима от Пловдив е на седмо място. Като след 22 изиграни мача, те имат 32 събрани точки. Головата им разлика е 36 вкарани и 25 допуснати попадения.

„Жълто-черните“ записаха победа и загуба след подновяването на Ефбет лига. Те бяха победени от Крумовград и успяха да се наложат над Етър Велико Търново.

В последния си мач от лигата, Ботев прие на своя стадион отбора на Етър Велико Търново. Домакините имаха тотален контрол в мача. Те стигнаха до 69% притежание на топката и създадоха 16 голови положения. Гостите в този мач нямаха точен удар във вратата.

Един срещу друг

Славия има две победи, Ботев една, а две срещи са завършили наравно в последните пет пъти, когато двата тима са играли един срещу друг.

В началото на септември 2023 година, „канарчетата“ взеха трите точки в мача срещу „белите“. Крайния резултат беше 3:1. Ивелин Попов и Мартин Секулич, отчел се с две попадения, бяха голмайсторите за победителите.

Прогноза

В тази среща не очакваме да паднат много голове. Бихме заложили за победа на Ботев Пловдив след края на мача.