Големи критики към Ливърпул в Англия

06.10.2025 06:28

Драматична загуба на „Стамфорд Бридж“

Ливърпул допусна болезнено поражение с 1:2 от Челси в дербито на Висшата лига, след като инкасира решителния гол дълбоко в добавеното време. Така „червените“ се сбогуваха с първото място, което вече принадлежи на Арсенал след победата на „артилеристите“ срещу Уест Хем.

Критики и съмнения в Англия

След края на срещата английските медии не пожалиха Ливърпул. Daily Mail определи ситуацията като „криза“, а въпросителните около формата на ключови играчи стават все по-сериозни. Флориан Вирц и Александър Исак все още не показват очакваното влияние върху играта, докато Мохамед Салах преминава през необичайно дълга голова суша.

 

Серия от неуспехи

Загубата от Челси беше трета поредна за тима на Арне Слот. Преди нея Ливърпул бе повален от Кристъл Палас в добавеното време и от Галатасарай в Шампионската лига. Три последователни поражения са прецедент в периода на холандския специалист начело на „червените“, което естествено поражда притеснения сред феновете и анализаторите.

Неспокоен период за Арне Слот

Досега Слот успяваше да внуши стабилност и увереност, но настоящата серия поставя под съмнение моментната кондиция на отбора. Драматичните голове в последните минути не само струват ценни точки, но и разклащат увереността на състава, който до скоро изглеждаше като основен фаворит за титлата.

Какво предстои?

Ливърпул трябва да намери начин бързо да се върне към печелившия ритъм, защото Висшата лига не прощава колебания. С оглед на конкуренцията на върха и силното представяне на Арсенал, всяка грешна стъпка може да се окаже решаваща за битката за трофея. Предстоят ключови мачове, които ще покажат дали „червените“ могат да реагират или кризата ще се задълбочи.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Scatter.bg